0 0
Zelné picles s mrkví

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

1000 g bílé hlávkové zelí
250 g cibule
12 g sůl
1 mrkev
1 lžička kmín

Zelné picles s mrkví

Trendy:
  • Zdravé recepty

Domácí pickles stojí pár korun, ale je nedocenitelné pro naše zdraví.

  • Snadné

Ingredience

Postup přípravy

Sdílet

Se zelím můžeme kvasit různé druhy zeleniny, koření a bylinek.

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Zelí omyjeme, rozkrojíme, vykrojíme košťál a ostrým nožem jen nakrájíme na tenké nudličky (jeden velký list si schováme na přikrytí). Cibuli oloupeme, překrojíme a nakrájíme na tenké proužky. Obojí nasypeme do velké mísy. Osolíme, přidáme kmín (můžeme ho předem krátce nasucho opražit na pánvi, čímž získá intenzivnější aroma) a nahrubo nastrouhanou mrkev.

2
Hotovo

A teď nastává práce pro pořádné chlapy :) Rukama zelí mačkáme a mneme tak dlouho, až zkřehne a pustí dost šťávy (pokud bychom tuto fázi ošvindlovali, zelí by bylo suché a tuhé). Potom jej napěchujeme do 2 velkých zavařovacích sklenic, přilijeme i puštěnou šťávu a povrch přikryjeme půlkou zelného listu. Zatížíme kameny, které předem vyvaříme ve vodě, a přikryjeme víčky. Jen zlehka zašroubujeme, aby mohla unikat šťáva, která kvašením nabývá.

3
Hotovo

Sklenice postavíme na talířky a zelí necháme několik dní kvasit při pokojové teplotě. Potom víčka dotáhneme a sklenice uschováme v lednici. Nám chutná pickles nejvíc po 4 - 5 dnech kvašení při pokojové teplotě. Uložením do lednice se proces zpomalí. Pokaždé, když zelí ochutnáme, je nutné ho vždy upěchovat do šťávy a znovu zatížit.

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Polévka z červené čočky a zeleniny
další
Květáková pizza s medvědím česnekem
předchozí
Polévka z červené čočky a zeleniny
další
Květáková pizza s medvědím česnekem

Přidejte svůj komentář